Понеділок, 14.07.2025, 03:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Категорії розділу
Мої файли [14]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Головна » Файли » Мої файли

    Урок з історії 9 клас
    07.12.2014, 10:55

    Тема:   Україна в 1907-1914 рр. Земельна реформа П.Столипіна.

    Мета: розкрити причини проведення аграрної політики, її зміст, особливості її   впровадження в     Україні;   розвивати вміння аналізувати ,узагальнювати, порівнювати з проведенням в Російській    державі  та в сучасній Україні ; виховувати повагу дорідного краю  у дусі патріотизму, національної свідомості.  

    Тип уроку: - урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

    Обладнання: підручник з історії України 9 кл Турченко Ф.Г.; схеми, таблиці. 

    Епіграф уроку «Земля нічиєю не буває» Михайло Стельмах.

    Хід уроку

    І Організаційний момент

    ІІ Актуалізація знань учнів

    Запитання і завдання учням

    1 Яке було економічне становище  України на початку ХХ ст?

         а)в сільському господарстві

         б) в промисловості       

    2 Які причини революції  9 січня   1905року?

    3 Чи виконали вимоги робітників та селян  ?

    Обговорення епіграфа уроку.        

    ІІІ Мотивація навчальної діяльності

    Вчитель історії

    Швидко проминають   дні за днями і кожен прожитий день стає історією. Хто ж творить історію  ?

    Чому одні люди,прийшовши на світ божий, скромно проживають життя і непомітно відходять у вічність , а інші залишаються  у пам»яті нащадків ( вдячній чи невдячній –це вже по заслугам)   не

    Лише на роки , а й на цілі століття.

    Оголошення теми і завдань уроку

    Сьогодні ми з вами поведемо мову про одного з таких людей Петра Аркадійовича Столипіна

    автора земельної реформи    для України в 1907- 1911рр.

    Запитання учням  

    Які асоціації викликає у вас слово реформа?

    • Метод асоціацій

    Сприйняття та осмислення нового матеріалу

    Вчитель історії

    Перш ніж розпочати знайомитись з змістом земельної реформи надаємо слово учню-архівісту,

    який ознайомить нас з особистістю Столипіна .

    Виступ учня   (знайомить з біографією Столипіна)

    Вчитель історії

    Як ми говорили , революція стала важким іспитом для уряду, було ясно, що одними репресіями або дрібними поступками народ не заспокоїти. Засобом запобігання нового революційного вибуху повинна була стати столипінська аграрна реформа.

    Слово надається  учню досліднику, який заздалегідь готував доповідь на тему «Столипінська реформа»

    Клас поділяється на групи

    1 група

    Основні положення реформи

    2 група

    Результати реформи

    3 група

    Особливості впровадження в Україні

    Учні презентують результати своєї роботи у формі презентації міні проекту.

    Основні положення реформи

    Результати реформи

    Особливості впровадження в Україні

    *Ломка общинного землеволодіння, введення приватної власності селян на викуплену ними общинну землю.

    *Допомога селянам через  Селянський банк кредитами на покупку землі і створення своїх господарств - хуторів і отрубів.

    *Переселення селян із густо заселених районів на околиці

    (Сибір,Кавказ,Середня Азія).

    *Зруйнувати общину не вдалось.

    Бідняки продали свої наділи куркулям,пішли в місто шукати

    роботи.

    *Частина переселенців змушена повернутися,не зумівши створити свої господарства.

    *Куркулі і частина середняків створили власні господарства, становище в с/г в цілому покращилось.

    * З 1911року увага реформі не приділялась(1911р. Столипіна був убитий терористом).

    *Сприяла соціальному розшаруванню .

    *Почала зникати наївна віра селян у царя.

    *Не зачепила поміщицького землеволодіння.

     

    *Насамперед в Правобережній і Південній Україні населення найспокійніше виходило з общин.

    *Масовий відтік безземельних селян у промисловість - в результаті почалось промислове зростання.

    Закріплення вивченого матеріалу

    Вчитель У кожного з вас на парті є дві картки різних кольорів . Кожній картці відповідають одне з тверджень, написаних на дошці: червоній - «Я підтримую реформу Столипіна», синій - « Я не підтримую реформу Столипіна».Прошу вас обрати картку , колір якої відповідає твердженню, що ви підтримуєте. Вчитель прикріплює вибрані учнями картки до « дерева рішень». Пропонує кільком учням обговорити та обґрунтувати свою позицію, зробити висновки.

    Метод «Сенкан» Охарактеризувати П. Столипіна.

    В сучасній Україні відбулась в 90роках земельна реформа. Пропоную вам висловити власну думку , щодо неї, порівняти з земельною реформою Столипіна.

    Підбиття підсумків уроку. Оцінювання

    Домашнє завдання Опрацювати параграф підручника. Індивідуальні завдання.

    Категорія: Мої файли | Додав: nadia16
    Переглядів: 201 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Copyright MyCorp © 2025Безкоштовний хостинг uCoz